Kategorie

Producenci

Rękawice antywibracyjne 

There is 1 product.

Rękawice antywibracyjne

Wiele narzędzi i urządzeń wykorzystywanych np. w drogownictwie, budownictwie, branży instalatorskiej, wytwarza wstrząsy. Te ostatnie mogą negatywnie wpływać na zdrowie pracowników oraz obniżać ich bezpieczeństwo. Właśnie dlatego eksperci od BHP radzą, by wyposażyć załogę w rękawice antywibracyjne.

Do produkcji tego rodzaju wyrobów używa się mieszaniny włókien bawełnianych i syntetycznych, np. terylenowych albo poliestrowych. Część chwytna wyposażona jest w poduszki nitrylowe bądź tworzywo polimerowe, które tłumi drgania generowane przez narzędzia.

Antywibracyjne rękawice ochronne mają jeszcze inne zalety. Z pewnością należą do nich elastyczność i wygoda w użytkowaniu. Niektóre modele chronią dłonie przed niską temperaturą i wilgocią, czyli czynnikami wzmacniającymi negatywne oddziaływanie wibracji. Warto postawić na takie, które są zgodne z normami EN 420, EN 388, EN 10819 i EN 14362.

  • W magazynie
    Antywibracyjne rękawice ochronne - zapobiegnij chorobie zwanej "zespołem wibracyjnym" odpowiednio chroniąc swój organizm przed wibracjami!
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji